Partnerzy

sie-logo-claim-petrol-rgb.png
BPSC-color-horizontal.png
Panattoni logo
GEFCO_niebieski napis pod logo_RVB.png
brainstorm logo
eq syste logo 2019
colian_logo
ifs_logo
HRfactory_rgb.jpg
LOGO_PGM_big.png
M4B_Logo.png

Organizator

Patroni medialni

Show More
eGospodarka_logo_A.jpg
STALEO_logo_portal_przemyslowy_pion_pl.p
zrobotyzowany_logo_pion.png

Debaty

Debaty na Manufacturing Summit 2019:

Modern manufacturing technologies

 

 

Marek Foryński

Panattoni Europe, BTS Managing Director, 

Sławomir Kuźniak

Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych Sp. z o. o.

Jacek Mechecki

Portfolio Development Executive, Siemens Digital Industries Software

Zastanowimy się jak rewolucja przemysłowa zmienia nie tylko same procesy produkcyjne, ale również to, jak pracujemy i komunikujemy się w zakładzie. Padną pytania o to, jak projektowane i budowane są nowoczesne obiekty produkcyjne. Spróbujemy też pochylić się na redefinicją roli menedżera w dobie powszechnej cyfryzacji.
 

Pozyskiwanie i utrzymywanie pracowników produkcyjnych.

 

 

 

 

 

Arkadiusz Wódarczyk

HR Manager, Flextronics International Poland Sp. z o.o.

Mikołaj Tarnawski

CEO & Co-founder, HRfactory.pl

Bartosz Rusek 

Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży - Brainstorm Group

 

Pracodawcy od dawna wiedzą, że sytuacja na rynku pracy ich nie rozpieszcza  i każdy pracownik jest na wagę złota. W debacie porozmawiamy o budowaniu wizerunku pracodawcy, rosnącym znaczeniu procesu rekrutacyjnego oraz potencjale wykorzystywania pracowników z coraz dalszego wschodu.

Sesja plenarna

Sesja plenarna Manufacturing Summit 2019 ma na celu naświetlenie zagadnień które dotykają każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego, niezależnie od branży, w której funkcjonuje. Podczas prelekcji będziemy poszukiwać źródeł efektywności i przewagi konkurencyjnej w zakładzie jak też w całym łańcuchu dostaw. Tematyka zainteresuje zarówno przedsiębiorstwa, które wykonały już szereg kroków na drodze do doskonalenia swoich operacji, jak i te, które dopiero badają możliwości przyśpieszenia rozwoju.

Arkadiusz Wódarczyk

HR Manager, Flextronics International Poland Sp. z o.o.

Prezentacja poświęcona będzie głównie na pokazaniu narzędzi rozwojowych, zarządzaniu kompetencjami i ocenami efektów pracy pracowników obszaru produkcji z wykorzystaniem digitalizacji procesów HR. Przedstawiona zostanie również efektywna współpraca ze szkolnictwem zawodowym.

Narzędzia i procesy HR zbudowane wspólnie z produkcją

Sebastian Matyniak

Prezes Zarządu Brainstorm Group

Na polskim rynku jest już wiele przykładów pozytywnych wdrożeń koncepcji zarządzania Lean Management w różnych obszarach działalności i różnych branżach. Przykładem takiego pozytywnego wdrożenia w obszarze standaryzacji pracy jest firma przetwórstwa rybnego zlokalizowana jest w województwie pomorskim. Podczas prelekcji przedstawione zostaną wyniki osiągnięte dzięki wdrożeniu.

Optymalizacja wszystkich obszarów działania firmy. Case study na podstawie fabryki przetwórstwa rybnego.

Marek Merchel

Solution Architect, IFS Poland

Zarządzanie zapasami oparte na standardzie MRP zostało opracowane na początku lat 60. ubiegłego wieku. Obecna rzeczywistość, w której działają firmy, uległa olbrzymim zmianom, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Należą do nich: skrócenie cyklu życia produktu, większa jego złożoność i indywidualizacja oraz ciągle rosnąca konkurencja. Przy tym klienci oczekują coraz krótszych czasów realizacji przy zwiększonych oczekiwaniach, a jednocześnie prognozy sprzedaży bywają niedokładne. Do tego dochodzą oczekiwania związane z obniżaniem poziomu zapasów, jak i kierowaniem pracy do kooperantów. W takich warunkach tradycyjne metody planowania i sterowania realizacją, takie jak MRP, stają się już niewystarczające. DDMRP (Demand Driven MRP) i IPR (Inventory Planning Replenishment) dają odpowiedź na te wyzwania. Prezentacja przybliży obie metody, pokazując korzyści biznesowe związane z ich zastosowaniem.

DDMRP i IPR– Współczesne metody zarządzania zapasami przy wykorzystaniu IFS Applications.

Bartosz Mielecki

Dyrektor Zarządzający, Polska Grupa Motoryzacyjna

Pięciu polskich producentów części motoryzacyjnych, zrzeszonych w stowarzyszeniu Polska Grupa Motoryzacyjna zainicjowało stworzenie wspólnej marki części zamiennych do samochodów ciężarowych. W planach jest rozszerzanie oferty o nowe linie produktowe i o nowych dostawców. Wspólnie chcą zdobywać odległe, trudne rynki.
Dzięki synergiom produktowym, dzięki posiadanym przez pojedynczych producentów przyczółkom w różnych zakątkach świata, będą oni wzajemnie wspierać się w docieraniu do nowych klientów.
W tym celu zawiązali spółkę PGM Automotive, która będzie działać na ich rzecz. To pozwoli ograniczyć koszty prowadzenia działalności sprzedażowej na wybranych rynkach, czy koszty logistyki. Klienci też często wybierają dostawców którzy mogą dostarczyć im szerszą ofertę produktową. Do zdobycia jest więc też premia za wolumen.
Wydaje się, więc, że z takiej współpracy mogą być same korzyści. A jak będzie naprawdę? To pokaże czas. Projekt jest w fazie początkowej…

Jak wykorzystać synergie dla zdobywania nowych rynków.

Sławomir Kuźniak

Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych Sp. z o. o.

Podczas prezentacji postaram się odpowiedzieć na pytania:

 • Jak zorganizować procesy w sposób pozwalający na zredukowanie czasu produkcji oraz dostaw i umożliwiający szybkie reagowanie na zmienne zapotrzebowanie rynku?

 • Jak bezpiecznie planować produkcję dzięki poziomom planowania?

 • Jak szybko i bezpiecznie rejestrować produkcję w toku?

 • Czy optymalizacja produkcji jest zawsze możliwa i jakie oszczędności przynosi ?

 • Jak dokładnie rozliczyć koszty produkcji produktu gotowego – czy możemy mieć wynik bez odchyleń?
   

ERP czyli kręgosłup informacyjny firm produkcyjnych.

Bartosz Rusek 

Członek Zarządu, Dyrektor Sprzedaży - Brainstorm Group

Przemysł 4.0, wbrew niektórym opiniom, nie przyczyni się do wyeliminowania ludzi z hal produkcyjnych. Aktualna pozostaje zatem kwestia komunikacji z pracownikami, motywowania ich oraz wykorzystywania ich potencjału. Podczas prelekcji będziemy zastanawiać się na tym, jakie wyzwania stoją przed menedżerami w dobie Przemysłu 4.0.

Rozmawiać czy rozkazywać? - wyzwania menedżera w dobie Przemysłu 4.0

Michał Żelichowski

eq system

Ile czasu brygadziści, kierownicy - osoby zarządzające zespołami, będące najbliżej procesu produkcji – poświęcają na doskonalenie procesów w organizacji czy choćby na ich analizę, a ile czasu zajmują im działania administracyjne?. Często słychać podobnie brzmiące wypowiedzi - „za dużo czasu poświęcamy na administrację”, „nasza kadra nie ma czasu na to, aby wykorzystać w pełni swoje kompetencje”. Czym takim razie się zajmują? Czy jest szansa na to, aby wspomniana kadra stała się motorem napędowym ciągłego doskonalenia?

Jak znaleźć czas na ciągłe doskonalenie

Janusz Pieklik

Business Global Consulting.

Dlaczego produkcja 4.0 jest wyzwaniem dla przedsiębiorstw XXI w. Czyżby zabawki produkcji 3.0 popsuły się, nie dają się naprawić, obraziły się na nas, nie są kompatybilne z iPhone'm, a może moda, chęć bycia trendy zabija to co stare na rzecz tego co nowe, tajemnicze, inspirujące.

 

Co jest nie tak z produkcją 3.0? Przecież producenci na całym świecie każdego dnia pracują nad nowymi, coraz bardziej rewolucyjnymi produktami. Żyjemy w czasach rewolucji przemysłowej. Pomysły materializują się szybciej i taniej niż kiedykolwiek. Skoro jest tak dobrze to po co nam stan dobrze inaczej, hmm … dobrze w wymiarze 4.0.

Dlaczego warto pogrzebać maszynkę zarabiającą miliardy dolarów każdego dnia na rzecz nowego, nieznanego, dalekosiężnej wizji.

 

Czym różni się planista, operator, kierownik, brygadzista, lider 4.0 od tego 3.0. Czy potrzebujemy nowych maszyn, narzędzi, systemów informatycznych? Co przestało działać, co "nie styka”, gdzie popełniliśmy błąd w wersji 3.0?

Produkcja 3.0 - dlaczego nie działa. Produkcja 4.0 - dlaczego może działać.

Maciej Jargiło, Account Executive, Cloudity

Michał Dolaszyński, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży, M4B

-​

Co napędza innowacyjną firmę produkcyjną?

Jacek Mechecki

Portfolio Development Executive, Siemens Digital Industries Software

W prezentacji zaprezentuje jakie korzyści operacyjne i biznesowe przynosi współdziałanie zintegrowanych systemów wspomagających zarządzanie produkcją firmy Siemens. Omówię  to na przykładzie zintergrowanych systemów : MES (Manufacturing Execution Management,) APS (Advanced Planning System) i  QMS (Quality Management System).

Korzyści operacyjne i biznesowe wynikające ze stosowania zintegrowanych systemów Siemensa w cyfrowej fabryce.

Strefa spotkań
i produktów

Konferencje Logistyki Produkcji tętnią życiem nie tylko podczas części oficjalnej. Przerwy w wykładach są najlepszym momentem na zgłębienie najbardziej interesujących zagadnień, nawiązanie nowych znajomości i nieformalną dyskusję na temat problemów, dotykających codziennie menedżerów produkcji.

Strefa spotkań, funkcjonująca przez cały dzień we foyer, będzie miejscem spotkań praktyków i ekspertów. Stanie się ona jednocześnie przestrzenią wystawienniczą, gdzie dostawcy produktow i usług zaprezentują swoje możliwości w obszarze wspierania codziennej pracy zakładów produkcyjnych.

Ramy programowe sesji plenarnej

Cztery bloki zagadnień,
poruszanych podczas konferencji:

USPRAWNIENIA PROCESÓW

NOWOCZESNE

TECHNOLOGIE

ZARZĄDZANIE

ZASOBAMI

LUDZKIMI

PRODUKCJA

JUTRA

4

1

2

3

Blok poświęcony usprawnianiu procesów obejmie następujące zagadnienia:

 • Teoria ograniczeń w praktyce produkcyjnej

 • Skracanie partii i zwiększanie asortymentu – jak odpowiedzieć na potrzeby klientów

 • Lean Manufacturing zawsze w modzie

 • Logistyka bliżej produkcji – jak zintegrować cały łańcuch dostaw

 • Miejsce działu BiR w strategii rozwoju producenta

 

W ramach bloku poświęconego nowoczesnym technologiom, zaplanowaliśmy takie tematy jak:

 • Przemysł 4.0 – gdzie jesteśmy, a gdzie chcemy być?

 • Pojazdy autonomiczne – stały gość w nowoczesnych zakładach

 • Finansowanie inwestycji w rozwój fabryki

 • Systemy IT dla produkcji – szkielet Przemysłu 4.0

 • Koszty energii – czy nadal będą rosnąć i co z tym zrobić?

Blok podsumujemy debatą na temat wpływu nowych technologii na procesy zarządzania w fabryce.

Blok wystąpień dedykowany tematyce zarządzanie zasobami ludzkimi obejmie kwestie:

 • Strategie HR w dobie rynku pracownika

 • Komunikacji jako klucza do usprawnienia operacji

 • Motywowania pracowników produkcji

 • Tajników nowoczesnych, przyjaznych dla pracowników obiektów produkcyjnych

 

Zamknięciem tej części będzie debata poświęcona metodom na pozyskiwanie i utrzymywanie pracowników produkcyjnych.

Blok dotyczący produkcji jutra będzie poświęcony:

 

 • Technologiom, które zagoszczą w fabrykach przyszłości

 • Cyfrowym kompetencjom w nowoczesnym biznesie 

 • Nowoczesnym, szytym na miarę zakładom produkcyjnym  

 • Szansom i ograniczeniom na polu rozwoju sztucznej inteligencji